O NÁS / NÁŠ TEAM

Marcela Windsor – Topolská

 Marcela Windsor – Topolská

průvodkyně jógou a seberozvoje, zakladatelka spolku

Tel: +420 603 296 778 

E-mail: rozkvetzdravi@centrum.cz 

Zakladatelka Jógového a Meditačního Centra v Krnově, který postupně prošel svým vývojem od roku 2008 kdy ještě neměl vlastní prostory, poté v roce 2011 pod názvem RELAXCENTRUM KRNOV působilo malé studio na Opavské ul. až do roku 2018. V lednu 2019 se vybudovalo nové a všechny aktivity se přesměrovaly do stávájících prostorů na Mikulášské ul.

Studio je spolek ROZKVĚT ZDRAVÍ, kde hlavní činnosti jsou aktivity v oblasti zdravého životního stylu.

Tak jako samotné centrum se pomalu rozšiřovalo a vyvíjelo, tak i jeho zakladatelka postupně prohlubovala své odborné znalosti a hlavně lektorskou praxi.

Jóga je záměr, směr a kompas zároveň, vše co jóga je, mi pomáhá nalézat samu sebe, žit spokojenější, radostnější každý den.

Mé motto

BE HAPPY NOW – BUĎ ŠŤASTNÁ TEĎ!

Má vize

Jsme průvodce jen, co má velký sen, předávat a radovat se z pokroku, či jen malého krůčku, každého, kdo důvěru mi dá.

Pod křídla na chvilku schovám, pak nešťastnější jsem, když směle vyletí ven. Objevit důvěru světa svého jedinečného, kroky tam, kde jiný předtím nebyl. Sám v sebe se naučil věřit, s nikým se už poté nemusí měřit. Bez nároků a odporu přijímá vlastní pokoru. Pro vlastní vnitřní klid a mír, návod na svůj svět v sobě objevil.

Pro pochopení, že vše je a není pro Ty co vědí. Nyní v přítomnosti smějí být čím chtějí. Vítej zpět.

Vidím v Tobě Buddhu.

Má jógová praxe a služby ve studiu

 

Mé první setkání s jógou bylo na víkendovém kurzu sebepoznání v roce 2004, kde se každé ráno praktikovala ranní meditace a pozdrav slunci, tehdy jsem to brala jako příjemné zpestření výuky. Sebestudium mne zaválo na cestu skrze školu Ateliér Duše, kde jsem víc a víc prohlubovala své poznání o sobě, započalo mé léčení srdce, těla i duše. Učila jsem se se různé dechové techniky, praktikovala tráták, festišny, hatha jógu, učila se i jiné alternativní  obory jako astrologie, feng-shuej, numerologie, nebo tarot. Skrze prožitky na víkendových i týdenních pobytech v přírodě, kde svět se scvrkl jen na sebezdokonalování se, meditaci, nauku a rozjímání jsem pomalu a jistě objevovala svou sílu, sebehodnotu i poznání. Po 4 letech jsem došla k pocitu, že je čas jít dál. Obdržela jsem certifikát o úspěšném zakončení a školu ukončila. 2008 jsem se poprvé postavila před své první klientky a zažila ten pocit být lektorem, průvodcem tehdy mé první čakra jógy – lekce a pozice upravené pro dané energetické centrum se závěrečnou relaxací. V dalších letech 2008-2011 jsem absolvovala další vzdělávací kurzy, rekvalifikace MŠMT a speciální odborné školení např. Mudr. Leo Uberal, Mudr. Zdeněk Šos pro pochopení funkční anatomie pohybového aparátu nebo fascií (trigger points), které mne fascinují do dnes a používám ve své terapeutické praxi pod názvem uvolňovací techniky. V teto době jsem byla u zrodu rehabilitačně-cvičební pomůcky DAFLEX. Pro tvůrkyni jsem vytvořila sekci DAFLEX JÓGA – propojila tuto skvělou pomůcku s vhodnými jógovými pozicemi, vytvořila a upravila tak, aby to podpořilo rehabilitační účinky při bolesti zad a nohou nebo usnadnilo danou pozici formou jógové pomůcky. Tuto pomůcku a pozice používám dodnes pod názvem lekcí Daflex Jóga. V 2011 založila malé studio na Opavské ulici pod názvem RELAXCENTRUM KRNOV, kde probíhali pravidelné lekce jógy, relax večery a přednášky. Dne 20.4. 2012 proběhl 1. ročník FESTIVALU ZDRAVÍ v Krnově, který se rozrostl a pokračoval až do 11. ročníku dne 19.10.2019. Tyto organizační zkušenosti, celá mašinerie připrav, chystání mne naučila velké trpělivosti, pokoře a lidství. V letech 2017 – 2019 si zamilovala a certifikovala Neo Jin Jógu s Deepem Kumarem a meditaci s Kabirem Bharti.

Mé zaměření, služby ve studiu:

PORADENSTVÍ / TERAPIE

  • OSOBNÍ KONZULTACE
  • Uvolňovací techniky (uvolnění trigger points)

Kurzy pro úplné začátečníky a pro osobní poznání a seberozvoj: 

  • Základy MEDITACE
  • Základy JÓGY
  • ČAKRATERAPIE

Pravidelné lekce ve studiu:

  • DAFLEX JÓGA
  • HATHA JÓGA